Opus B przygotuje identyfikację wizualną Miasta Krakowa

Opus B przygotuje identyfikację wizualną Miasta Krakowa

Agencja Opus B została wyłoniona na podstawie zapytania ofertowego do przygotowania systemu identyfikacji wizualnej Miasta Krakowa. 

Nowy system identyfikacji wizualnej Miasta Krakowa został oparty na planie miasta, a sama idea powstała na bazie funkcjonującego choć odświeżonego logo. Projekt przedstawia Kraków z innej perspektywy, podkreśla charakterystyczne założenia urbanistyczne miasta oraz jego wyjątkowość i złożoną strukturę.

– Z drugiej strony zależało nam na podkreśleniu lokalności. Kraków to miasto, które budują ludzie, wydarzenia, przeszłość i teraźniejszość. To przecież mieszkańcy tworzą dynamiczną strukturę, która szybko się zmienia i rozrasta – tłumaczy Paweł Frej, Brand Design Director w Opus B.

Koncepcja nowej identyfikacji wizualnej ma osadzać istniejące już logo oraz podążać za coraz bardziej postępującą digitalizacją, wymuszającą uproszczenie i przejrzystość komunikacji.

Nowy system to wspólny mianownik dla wszystkich działań komunikacyjno-promocyjnych realizowanych przez miasto. Pozwoli podkreślić szerokie spektrum działań realizowanych przez różnorodne jednostki organizacyjne Krakowa.
2.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

tramwaj_wiz.jpg

grafika | 785 KB

Pobierz
citylight_wiz.jpg

grafika | 909 KB

Pobierz
logo.jpg

grafika | 348 KB

Pobierz
Opus B dla UM Krakowa.doc

doc | 132 KB

Pobierz

Brand Design Opus B z dwiema prestiżowymi nagrodami w 2016 roku

Koncept LIVE LONG święci tryumfy w międzynarodowych konkursach. W 2016 roku zdobył dwie nagrody – brązowe trofeum Pentawards oraz Red Dot Award 2016 w kategorii Design Concept.