Wybieramy najlepszych młodych twórców świata filmu i reklamy
Kopiuj tekst

Wybieramy najlepszych młodych twórców świata filmu i reklamy

Trwa IV edycja Papaya Young Directors 2017. Grono jurorów zasilił również Creative Director Opus B, Tomasz Kosiński.

Nasz partner, dom produkcyjny Papaya Films, po raz czwarty organizuje ogólnopolski konkurs Papaya Young Directors, który skierowany jest głównie do studentów i absolwentów szkół filmowych oraz początkujących reżyserów. Celem PYD jest wprowadzenie młodych twórców do świata filmu i reklamy.

Organizatorzy konkursu w swoich działaniach kładą duży nacisk na edukację – wykłady, warsztaty reklamowe, tworzenie platformy współpracy oraz wymiany pomysłów i idei z początkującymi artystami.

Jury, w skład którego wszedł również nasz Creative Director, Tomasz Kosiński, oceniać będzie kreatywne podejście do briefu, zrozumienie świata marki, oparcie historii na oryginalnym insightcie, oraz spójną wizję przedstawionego świata, która powinna być widoczna na poziomie wszystkich elementów filmowych: obraz, światło, dźwięk, lokacja, aktorzy. Dla jurorów bardzo istotna będzie również eksplikacja, która dobrze dopełni scenariusz i będzie świadczyć o tym, że autor świadomie dobiera elementy filmowe i żaden z nich nie jest w niej pominięty.

Z roku na rok konkurs Papaya Young Directors cieszy się coraz większą popularnością, w 2016 roku organizatorzy odnotowali ponad 1000 zgłoszeń. Laureaci poprzednich edycji zrealizowali wspólne kampanie reklamowe między innymi dla McDonald’s, Rainbow Tours, PZU, Adidasa, Milki, Coca-Coli czy Homebase.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.