Trwa 5 edycja Papaya Young Directors 
Kopiuj tekst

Trwa 5 edycja Papaya Young Directors 

Grono jurorów PYD zasilił również Tomek Kosiński, nasz Creative Director.

Konkurs Papaya Young Directors kierowany jest do młodych twórców w wieku 20-30 lat: studentów szkół filmowych, początkujących copywriterów, filmowców i wszystkich tych, którzy nie boją się łamać stereotypów i myśleć nieszablonowo. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest napisanie eksplikacji w odpowiedzi na creative startery marek partnerów głównych.

Partnerzy główni

W tym roku na uczestników czekają nowe marki, które zadebiutują na polu konkursowym: EB, McDonald’s, PZU, Fundacja Orange, DPD oraz Sprite. EB czeka na świeże pomysły, które wpiszą się w głośną kampanię „Tymczasem”. Młodzi twórcy będą mogli zmierzyć się także z wybranym przez McDonald’s produktem 2 FOR U. Na odważne pomysły liczy również PZU, które początkiem tego roku ogłosiło nową strategię komunikacji. Osoby, które dobrze czują się w pomysłach z obszaru CSR-u, będą mogły zmierzyć się z promocją edukacyjnej działalności Fundacji Orange, umożliwiającej dzieciom i młodzieży dostęp do nowych technologii. DPD liczy, że twórcy stworzą uniwersalne komunikaty podkreślające, że wszyscy korzystają z usług kurierskich, z kolei Sprite chce podkreślić swój młodzieżowy wizerunek.

Jury

Jury, w skład którego wszedł również nasz Creative Director, Tomek Kosiński, oceniać będzie kreatywne podejście do briefu, zrozumienie świata marki, oparcie historii na oryginalnym insightcie, oraz spójną wizję przedstawionego świata, która powinna być widoczna na poziomie wszystkich elementów filmowych: obraz, światło, dźwięk, lokacja, aktorzy. Dla jurorów bardzo istotna będzie również eksplikacja, która dobrze dopełni scenariusz i będzie świadczyć o tym, że autor świadomie dobiera elementy filmowe i żaden z nich nie jest w niej pominięty.

Pula nagród w tej edycji wynosi 60 000 zł. Premierowy pokaz filmów odbędzie się na finałowej gali w połowie czerwca.
Zobacz, jakie prace nadesłano podczas Papaya Young Directors 2017: 
Przecieki: Tomek Kosiński & Grześ Karwowski on VimeoMenuSearchClose MenuSettings

Przecieki: Tomek Kosiński & Grześ Karwowski on VimeoMenuSearchClose MenuSettings

Editor: Filip Bartczak

Czytaj więcej

Gala PYD 2017 Laureaci on VimeoMenuSearchClose MenuSettings

Gala PYD 2017 Laureaci on VimeoMenuSearchClose MenuSettings

DOP: Michał Palikot, Piotr Zgoła, Filip Bartczak EDITOR: Michał Palikot Special Thanks: Suwak & Dorota

Czytaj więcej

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.