Opus B zdobywa Red Dot Award: Design Concept 2016

Opus B zdobywa Red Dot Award: Design Concept 2016

Opublikowany

Podczas odbywającej się w Singapurze The Red Dot Design Award Ceremony ogłoszono laureatów największego na świecie i najbardziej cenionego konkursu w branży wzornictwa przemysłowego. Red Dot Award 2016 w kategorii Design Concept zdobył projekt LIVE LONG autorstwa Opus B.

LIVE LONG to autorska, stworzona od podstaw przez zespół Brand Design Opus B marka, u podstaw której leży prosta idea wpisująca się w trendy ekologicznych produktów – marka czerpie to, co najlepsze z prastarych źródeł natury. To w tych źródłach tkwią nietknięte przez czas wartościowe mikroelementy oraz minerały. Stąd też oferta produktowa LIVE LONG obejmuje m.in. naturalne soki z drzew, czy też wodę z lodowca. - Red Dot Award to dla nas ogromne wyróżnienie, szczególnie, że w konkursie co roku zgłaszanych jest wiele produktów opartych na nowoczesnych technologiach. W naszym koncepcie LIVE LONG postawiliśmy na nowatorską markę ekologiczną, która do przekazania ma coś więcej niż fakt, że jest naturalna. Z pomysłu na linię produktów czerpiących ze źródeł długowieczności stworzyliśmy opowieść, którą udało się przedstawić także za pomocą opakowań – komentuje Paweł Frej, Design Director Opus B.

Nagroda Red Dot Design Award przyznawana jest corocznie w trzech kategoriach: Product Design, Design Concept i Communication Design. W tym roku do konkursu zgłoszonych było ponad 4600 projektów z 60 krajów. Jury złożone z uznanych światowych ekspertów w dziedzinie designu wyróżniło m.in. koncept marki LIVE LONG oraz projekty opakowań, które będzie można zobaczyć w corocznym katalogu konkursowym oraz podczas wystawy konkursowej w Red Dot Design Museum w Singapurze.

Więcej informacji o marce LIVE LONG: http://opusb.pl/branddesign/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Live_Long_Opus_B_Red_Dot_1.jpg

grafika | 101 KB

Pobierz
Live_Long_Opus_B_Red_Dot_3.jpg

grafika | 253 KB

Pobierz
Koncept_Opus_B_zdobywa_Red_Dot_22.09.2016.docx

docx | 118 KB

Pobierz
Opus_B_among_the_Winners_of_Red_Dot_Award.docx

docx | 117 KB

Pobierz
Live_Long_Opus_B_Red_Dot_2.jpg

grafika | 313 KB

Pobierz